Hrudníkové končatiny hodnotíme hlavne podľa ich svalnatosti, dĺžky, postavenia a zauhlenia. Dĺžka má byť v súlade s ostatnými časťami tela. Za normálnu dĺžku môžeme považovať dĺžku končatiny od lakťa k labke, pokiaľ zodpovedá výške hrudníku v jeho najvyššej časti. Pri pohľade spredu je hodnotená vzdialenosť medzi končatinami. Na relatívne tenkých kostiach nadprsia spočíva celá váha tela. Práve tu sa väčšinou prejavia nedostatky vo výžive psa. Optimálny uhol medzi lopatkou a ramennou kosťou je 90-100 stupňov.
Panvové končatiny sú o niečo mohutnejšie a výraznejšie ako hrudníkové končatiny. Pevná a silná musí byť predovšetkým stehenná kosť, na ktorú sa upína mohutné svalstvo. Panvová končatina je akýmsi motorom pohybu. Z nej vychádzajú prvé impulzy a ona riadi silu odrazu a rýchlosť akou sa bude jedinec pohybovať. Formovaniu a zauhleniu kolenného kĺbu je venovaná maximálna pozornosť. Koleno musí byť dobre tvarované, oblé a bez násilných prechodov nadväzovať na stehennú, lýtkovú a holennú kosť. Väzy musia byť dostatočne pevné a koleno sa musí pohybovať hladko a voľne. Z hľadiska pohybu má veľký význam zauhlenie končatiny, teda uhol, ktorý zvierajú kosti stehenná, lýtková a holenná. Postavenie panvových končatín sa posudzuje z pohľadu zozadu a zboku.
Labka s pevnými prstami funguje ako pružina tlmiaca nárazy. Slabé články prstov a kostí záprstia neunesú váhu zle živeného jedinca a časom sa deformujú. Ak má jedinec správne formovanú labku a má dostatok pohybu, dorastajúce pazúry sa obrusujú a netreba ich strihať. Na labke hrudnej končatiny je 5 prstov a na panvovej končatine 4.
Postoj hrudníkových končatín :
Normálny (obr.)
zbiehavý (obr.)
rozbiehavý (obr.)
normálny (obr.)
mäkké záprstie (obr.)
strmý (obr.)
Postoj panvových končatín :
Normálny (obr.)
strmý (obr.)
podsunutý (obr.)
normálny (obr.)
kravský (obr.)
Sudovitý (obr.)
úzky (obr.)
široký (obr.)
rozbiehavý (obr.)
Labky:
Mačacia (obr.)
lyžicovitá (obr.)
zajačia (obr.)
roztvorená (obr.)